Bałwanek ze styropianu

2016-12-10 17:56


Święta tuż, tuż... Pokażę, jak w prosty sposób wykonać styropianowego bałwanka ;)

Będziemy potrzebować:
- styropian
- czarna i pomarańczowa kartka
- papier ścierny
- wstążki w kropki i kratke
- klej na gorąco

- dwie małe gałązki
- dwie okrągłe miski o różnych wielkościach

Wykonanie:

Na kawałku styropianu odrysowujemy kształt większej miski, pamiętając o tym, aby spód był płaski, ponieważ dzięki temu bałwan będzie swobodnie stał. Kształt mniejszej miski odrysowujemy na większej, tak, aby powstało ciało bałwana. Całość wycinamy. Papierem ściernym dokładniej zaokrąglamy kule i usuwamy niedoskonałości. Z czarnego papieru wycinamy oczy w kształcie jajka, około 6 małych kółek na usta naszego bałwanka, trzy koła o średnicy 3cm.
Teraz będ
zie o tym, jak zrobić melonik: z czarnego papieru wycinamy długi prostokąt, zwijamy go w tubę i sklejamy klejem. Rysujemy koło o średnicy tuby i przyklejamy je do melonika. Rysujemy drugie koło tak, aby było większe od poprzedniego. Przyklejamy je na środku niezaklejonej strony tuby. Melonik owijamy wstążką i sklejamy klejem na gorąco.
Z pomarańczowego papieru wycinamy półkole i zwijamy je w stożek, który posłuży jako nos. Za pomocą gorącego kleju przyklejamy oczy, nos, usta, guziki, melonik. Z wstążki w kratke robimy szalik, który zawiązujemy na szyji. Wbijamy gałązki i zabiezpieczamy je gorącym klejem. Jeżeli nie mamy gałązek, możemy z czarnego lub brązowego papieru wyciąć gałązki i przykleić.

A.
 

—————

Powrót